Jak przetrwać EURO 2016? 5 wskazówek


Co cztery lata nastaje taki miesiąc, gdy na ekranach naszych telewizorów goszczą boisko, piłkarze i dziesiątki rozegranych meczy. Tak, to Mistrzostwa Europy w piłce nożnej (UEFA EURO 2016), które większość mężczyzn ogląda z wypiekami na twarzy. Jak przetrwać ten czas? Sprawdź!

1. Ustalcie harmonogram działań
Tak, to znowu ja i moje harmonogramy, ale one naprawdę spełniają swoje zadanie. To oczywiste, że każde z Was ma swoje obowiązki w domu. Dlatego uwzględnijcie w miesięcznym harmonogramie pracy mecze, które Twój mężczyzna chciałby obejrzeć. Może mógłby prasować podczas meczu? Albo wyjątkowo ugotować obiad w dniu, w którym grają najmniej dla niego atrakcyjne drużyny? Da się to zaplanować, uwierzcie mi.

2. Daj mu trochę luzu
... i sobie przy okazji :) Nie ma sensu się denerwować, że facet siedzi na kanapie i przeżywa to, jak kilku chłopa biega po boisku. W tym czasie po prostu ogarnia go szał piłki nożnej. Staje się kibicem z krwi i kości - chce spotkać się z kumplami, napić piwa i pokrzyczeć: "Sędzia kalosz!", kiedy trzeba. Ma do tego prawo, w końcu na co dzień to Ty oglądasz swoje seriale i on nic nie mówi, prawda?

3. Bądź konsekwentna
Oczywiście cierpliwość i luz mają swoje granice. Jeżeli ustaliliście, że część zadań ma być wykonana przez niego - niech się z tego wywiąże. Nie może być tak, że przez najbliższy miesiąc ty będziesz gotowała, sprzątała, robiła zakupy i obsługiwała mężczyznę, bo trwa Euro. To normalny miesiąc, tyle tylko, że lekko dostosowany do harmonogramu meczów.

4. Nie strzelaj fochów
Oszczędzisz nerwów zarówno sobie jak i jemu. Najlepiej od razu załóż, że w tym czasie będziesz raczej na drugim planie. Mniej przytulania, robienia niespodzianek czy wspólnych spacerów. Nie obrażaj się, jeżeli twój partner okazuje Ci mniej zainteresowania, za chwilę wszystko wróci do normy.

5. Znajdź sobie zajęcie
Najlepszym, co możesz zrobić, jest po prostu zajęcie się czymś! Może nadrobisz lekturę ulubionej książki, spotkasz się z koleżankami, których nie widziałaś od miesięcy albo zaczniesz uprawiać sport? Do doskonała okazja i moment, kiedy on nie jęczy Ci nad głową, że chce, byś się nim zajęła ;)Kiedy wiem, że zbliża się ważny dla mojego męża mecz, nie walczę z tym. Opór i niepotrzebne kłótnie nie tylko odbiorą jemu przyjemność z oglądania rozgrywek, ale również u mnie wywołają wyrzuty sumienia. Dlatego staram się podejść do tego, jak do rzeczy absolutnie normalnej i nie boję się np. zakupić chipsów czy piwa, gdy wiem, że przychodzą do niego koledzy. Istotne dla mnie jest jedynie, by wsparł mnie w codziennych obowiązkach, nawet jeżeli będzie to mniejsza pomoc niż na co dzień. Reprezentacja Polski w piłce nożnej - trzymam za Was kciuki!


Macie swoje sposoby na przetrwanie tego trudnego dla kobiet czasu?

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz