10 typów nudziarzy


Zdarza Ci się zastanawiać, czy jesteś nudziarzem? Sprawdź, czy któraś z najbardziej charakterystycznych cech osób, które usypiają otoczenie, dotyczy właśnie Ciebie.

Nie owijajmy w bawełnę i nie mydlmy sobie oczu - każdy z nas kiedyś zastanawiał się nad tym, czy przypadkiem nie jest typem osoby, która usypia lub irytuje wszystkich dookoła. Wszyscy zastanawiamy się jak odbierają nas inni i obawiamy się tego, że jesteśmy mało ciekawi.

1. To ja, narcyz się nazywam!
Wiesz kto jest najnudniejszą osobą na świecie? Ten, który mówi tylko o sobie. Nie dość, że takie osoby nie potrafią słuchać, bo ich uwaga ciągle skoncentrowana jest na sobie samym, to okazują bardzo wyraźnie brak zainteresowania drugą osobą. Co więcej, nieustannie narzekają na otaczającą ich rzeczywistość. Nie lubimy zrzędzenia.

2. Podlizuch pierwszy
Jest taka grupa osób, które myślą, że podlizując się zdobędą czyjąkolwiek sympatię. Mówią to, co chcesz usłyszeć. Robią to, co może zapewnić im akceptację. Schlebiają tym, którzy mogą im coś zapewnić. Bycie zabawnym, elokwentnym i ambitnym na siłę się nie sprawdza. To wszystko jest antyreceptą na zdobycie realnej sympatii, bo wszystko co sztuczne zniechęca. Poza tym takie osoby są nudne, po prostu.

3. Porcelanowa laleczka  
Wiem, że niektóre osoby po prostu tak mają, ale nic nie poradzę na to, że to wpływa na fakt, że są nudne. Brak entuzjazmu, wypowiadanie się w sposób monotonny, ubogi kontakt wzrokowy - to powoduje, że w rozmowie z taką osobą zaczynamy ziewać.

4. Przestań mi przerywać!  
Dla mnie najgorsze są osoby, które ciągle mi przerywają. Mam niski próg tolerancji wobec nich. Kiedy ktoś zajmuje się podczas rozmowy czymś innym, przerywa wypowiedź lub co gorsza zaczyna nowy wątek - świadczy to o braku szacunku do drugiej osoby. Nie wspomnę o poziomie kultury tego człowieka.

5. Skup się na mnie
Są osoby, dla których skupienie się na jednej rzeczy graniczy z cudem. Mnie to denerwuje, ale większość ludzi przestaje się po prostu kimś takim interesować. Rozproszona uwaga powoduje, że odbiera się taką osobę jako mało zaangażowaną. Ludzie zamiast się starać, po prostu zaczną unikać kontaktu z kimś takim, bo jest to nudne.

6. Odgrzewane kotlety
Znacie ten typ? Od 20 lat ciągle opowiada ten sam kawał i oczekuje, że wszyscy będą się emocjonowali? No ja tak i zawsze, jak rozpoczyna się żart mam ochotę wyjść. Ile można słuchać tego samego? To jest bardzo, ale to bardzo nudne!

7. Wszystko na poważnie
Większość z nas lubi osoby z poczuciem humoru. Powaga jest okay, ale nie w nadmiarze. W pewnych sytuacjach oczywiście się sprawdzi, ale gdy zaczyna być cecha stałą - staje się niesamowicie irytująca. Ciężko znaleźć przyjaciół i zaciekawić sobą innych, gdy się w ogóle nie uśmiecha, prawda? Trochę dystansu do siebie! :)

8. W żółwim tempie
W szkole czy na uczelni każdy ma wykładowcę, który usypia. Robi długie przerwy w wypowiedziach, ton głosu jest monotonny i cichy, a co gorsza - nieustannie zwleka z przejściem do meritum sprawy. No cóż, takie zabiegi niestety skutecznie odciągają uwagę słuchacza, a co za tym idzie - jego zainteresowanie.

9. Co za banał
Jeżeli masz tendencję do opowiadania tylko o rzeczach powierzchownych lub banalnych - popracuj nad tym. Ludzie nie lubią "wiecznie ostrożnych" rozmówców, którzy boją się podjąć głębszy temat. Staraj się też podejmować różne wątki i nie skupiać wokół jednej tematyki.

10. Brak osobowości
Przerażające - boję się takich osób, a znam kilka. Naprawdę. Nigdy nie wiesz co myślą, bo odnosisz wrażenie, że nie myślą. Nie mają własnej opinii, nie wypowiadają się zbyt często i są bardzo przewidywalne w zachowaniu. Nie da się szanować takiej osoby, a przebywanie z nią jest do granic możliwości nieciekawe. Własne zdanie jest w cenie - nawet wtedy, gdy rozmówca się z nim nie zgadza.


Chętnie dowiem się, kogo jeszcze Wy dodalibyście do tej listy? :)

Udostępnij ten post