Czy czujesz się piękna?


Większość kobiet ochoczo wyolbrzymia swoje wady. Należysz do tej grupy? Czas to zmienić.
 
Kobieta, która nie czuje się piękna, nie jest piękna. To proste.
 
Przestań narzekać, zacznij działać
Przytyłaś? Weź się za siebie. Masz brzydką fryzurę? Umów się do fryzjera. Spójrz krytycznym okiem na swoje postępowanie i dopuść do siebie myśl, że to TWOJA wina, że sprawy mają się tak, jak się mają. Nie rodziców, nie męża, nie pracy czy trybu życia - Twoja. Nie ma nic bardziej wnerwiającego, jak człowiek, który na wszystko narzeka leżąc na kanapie i narzekając jaki ten świat jest zły i okrutny. Tylko Ty decydujesz o swoim życiu, więc przestań jęczeń, a opracuj plan działania i weź się do roboty. Już pierwsze małe efekty sprawią, że poczujesz się lepie, serio.

Inwestuj w siebie
Twoi bliscy są ważni. Wydatki takie, jak zakup nowego żelazka również. Nie zapominaj jednak o tym, że gdzieś tam jesteś jeszcze ty sama. Odłóż pieniążki na kosmetyczkę, masaż czy fryzjera. Nie musisz chodzić na takie zabiegi co tydzień, ale spokojnie każda z nas może sobie na nie pozwolić raz na dwa, trzy miesiące. Moja rada jest taka, byś do fryzjera chodziła co najmniej raz w miesiącu, a na zabieg upiększający - najrzadziej raz na trzy. Dzięki temu będziesz miała poczucie, że o siebie dbasz, że poświęcasz czas i zarobione pieniądze tylko na siebie i pielęgnacje o własny wygląd i zdrowie. Automatycznie zaczniesz czuć się piękniejsza.

Doceń w sobie piękno
Każdy człowiek ma w sobie zarówno rzeczy brzydkie, jak i piękne. Zacznij doceniać i eksponować te drugie. Po co ciągle skupiać i swoją i otoczenia uwagę na własnych mankamentach? Podkreślaj to, co uważasz za swój atut, a inni również będą to widzieć. To jest machina, która napędza się sama. Jeżeli nie potrafisz samodzielnie wymienić swoich zalet - poproś o stworzenie takiej listy swoich bliskich. Wybierz z niej cechy, z którymi się zgadzasz i codziennie je czytaj. To naprawdę pomaga :)

Pogódź się z tym, że to ciężka praca
Nie tylko odpowiednią dietę powinnaś stosować każdego dnia. Nie tylko ćwiczenia powinny być stałym elementem Twojego tygodniowego planu zajęć. By wyglądać i czuć się pięknie musisz ciężko na to pracować. Być zawsze schludnie ubraną, wymytą, umalowaną i wypachnioną. Dbać o to, jak się prezentujesz. Nie myśl jednak, że na tym się kończy. Piękno wydobywa się przede wszystkim z Twojego wnętrza. Jeżeli nie zaczniesz pielęgnować w sobie pięknej duszy i nie będziesz serdeczna, miła i pozytywnie nastawiona do otoczenia - nigdy nie poczujesz się lekka i radosna. To uśmiech i życzliwość sprawiają, że rozkwitamy. Kiedy jesteśmy mili dla innych osób, oni odwdzięczają się tym samym. Kiedy każdego dnia doceniamy piękno, nasz nastrój się podnosi. Pamiętaj, że kobieta piękna to kobieta szczęśliwa!

Udostępnij ten post