Planowanie wesela - 8 przydatnych wskazówek
Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Chcesz, by był najpiękniejszym dniem Twojego życia? O tych rzeczach powinnaś pamiętać!

1. Nie przejmuj się drobiazgami

Oczywiście, że chcemy, by wszystko było idealne i dopięte na ostatni guzik. Jednak każda Panna Młoda powinna dać sobie prawo do pomyłek i przygotować się na pewne opóźnienia, niedopatrzenia czy zaniedbania. Przy organizacji tak wielkiego wydarzenia są one po prostu nieuniknione. Dlatego czasem po prostu warto odpuścić :) Dzięki temu oszczędzisz sobie dodatkowych nerwów. Pamiętaj – najważniejsze jest to, że poślubiasz swojego ukochanego.

2. Salony sukien ślubnych to... piekło
Nigdy nie pomyślałabym, że najmniej sympatyczne osoby pracują właśnie w salonach sukien ślubnych. Ale tak właśnie jest. I każda przyszła Panna Młoda powinna zostać o tym uprzedzona, dzięki czemu uniknie momentu zaskoczenia, gdy Panie będą nieuprzejme, opryskliwe lub niezadowolone. Moja przyjaciółka usłyszała bardzo niemiły komentarz, którzy zbił z tropu zarówno mnie jak i jej mamę. W jednym salonie nie pozwolono mi dotykać sukien ślubnych, w inny natomiast - kazano zdjąć buty. 

3. Finansowanie wesela - kto i ile
To bardzo ważne, by już na samym początku ustalić z rodziną w jaki sposób będzie finansowana organizacja wesela. Zdecydujcie, który wybieracie:
a) podział tradycyjny - większą część wesela finansuje rodzina Panny Młodej. Pan Młody odpowiada za: kościół, muzykę, alkohol, obrączki czy samochód
b)  podział 50/50 - rodziny dzielą się wydatkami po równi (najczęściej wybierany)
c) samodzielne finansowanie - Państwo Młodzi decydują się samodzielnie sfinansować wesele

4. Ślubne buty 
Do zapamiętania: buty mają być wygodne! Nie wybieraj zbyt wysokich obcasów - będziesz musiała przetańczyć (dosłownie) w nich całą noc, a gwarantuję, że po północy Twoje stopy będą spuchnięte. Wybierz stabilne, wygodne buty na niewysokim obcasie - koniecznie z naturalnego tworzywa, porządne. Będziesz sobie za to dziękować.

5. Zwróć uwagę na potrzeby swojego narzeczonego 
On też jest ważny, ma też swoje potrzeby i marzenia. Zazwyczaj Pan Młody jest na drugim planie, jeżeli chodzi o organizowanie wesela, bo to kobiety od dziecka planują i wyobrażają sobie swój wymarzony ślub. Zapytaj go o czym marzy i bierz pod uwagę jego zdanie - to doskonały początek dla Waszego małżeństwa.

6. Nie pij na weselu!
Jedni twierdzą, że pić warto, bo alkohol rozluźnia. Inni uważają, że procentów lepiej unikać tego dnia. Dlaczego? Przede wszystkim nigdy nie wiesz, jak zareagujesz na nie tego dnia. Jesteś w wielkim stresie i pod wpływem ogromnych emocji. Może okazać się, że alkohol w ogóle na Ciebie nie działa (szczęściarz), ale możesz też stracić przytomność po godzinie! Lepiej nie ryzykować. Szczególnie, że musisz wytrwać do samego rana.

7. Zorganizuj się, planuj
Jestem wielką wielbicielką planowania i robienia list. Przy organizowaniu ślubu listy i harmonogramy pozwolą Ci trzymać wszystko w ryzach. Nie jest łatwo ogarnąć wszystkich szczegółów. Jeśli się dobrze zorganizujesz - zminimalizujesz ryzyko pominięcia istotnych elementów.

8. Pamiętaj o uczuciach swoich bliskich
Czasem w amoku organizacji zapominam o tych, którzy są dla mnie najważniejsi. Dlatego przestrzegam Cię, byś pamiętała o swoich najbliższych. Spraw, by poczuli się docenieni i ważni. Przyjaciółka naprawdę czeka jak na szpilkach, aż zapytasz czy będzie Twoją świadkową. Nie zapominaj jej o to zapytać i wspólnie zacząć organizować ten wielki dzień! 

Na koniec mam dla Ciebie najważniejszą radę: Baw się dobrze, bo ta noc będzie wyjątkowa :)

Udostępnij ten post

1 komentarz :

  1. Bardzo ważnym etapem planowania wesela jest sporządzenie wstępnej listy najpotrzebniejszych rzeczy, tak aby rozłożyć sobie sprawy finansowe, by na koniec nie było żadnych niespodzianek.

    OdpowiedzUsuń